Wojewódzkie zawody sportowo-pożarnicze, Kolbuszowa

10 czerwca w Kolbuszowej odbyły się VII wojewódzkie zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa podkarpackiego. W zawodach udział wzięło 47 drużyn (24 grupy A i 23 grupy C).

Gminę Haczów oraz Powiat brzozowski reprezentowały drużyny:

  • Grupa A - OSP Jabłonica Polska
  • Grupa C - KDP Jabłonica Polska-Mistrz 2018

Zawodnicy startowali w trzech konkurencjach tj. sztafecie pożarniczej 7x50 m z przeszkodami, ćwiczeniu bojowym oraz mustrze. Zawody rozpoczęły kobiety. Drużyna KDP Jabłonica Polska w biegu sztafetowym zajęła drugie miejsce. W ćwiczeniu bojowym uzyskały czas 41,97 + 10pkt. karnych , co w końcowym rozrachunku pozwoliło im na zajęcie siódmego miejsca w klasyfikacji generalnej.
Męska drużyna z Jabłonicy Polskiej uzyskała w sztafecie czwarty czas ze stratą 1,01s do miejsca pierwszego. W ćwiczeniu bojowym osiągnęli wynik 32,26s, uzyskując tym samym najlepszy czas. W klasyfikacji generalnej zajęli drugie miejsce ze stratą niecałej sekundy do zwycięzcy.

Wojewódzkie zawody sportowo-pożarnicze MDP, Sanok

W niedzielę, 25 czerwca, na stadionie sportowym w Sanoku rozegrano XI. Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP wg CTIF.

Gminę Haczów oraz Powiat brzozowski reprezentowały drużyny:

  • MDP dziewcząt z Jabłonicy Polskiej
  • MDP chłopców z Jabłonicy Polskiej

Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach:

  • rozwinięcie bojowe,
  • bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami,
  • musztra

Dziewczęta z Jabłonicy Polskiej w sztafecie zajęły drugie miejsce. W ćwiczeniu bojowym uzyskały najlepszy czas, co przełożyło się zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej i uzyskanie tytułu Mistrza Województwa Podkarpackiego. Tym samym dostały przepustkę na Mistrzostwa Polski, które odbędą się pod koniec sierpnia w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Drużyna chłopców w obu konkurencjach uzyskała drugie czasy, co w końcowym rozrachunku pozwoliło im zająć drugie miejsce w klasyfikacji generalnej uzyskanie tytułu Vice mistrza Województwa Podkarpackiego.
Warto podkreślić iż obie drużyny w żadnym ćwiczeniu nie uzyskały punktów karnych.


Ochotnicza Straż Pożarna w Jabłonicy Polskiej składa serdeczne podziękowania do Wójta Gminy Haczów Stanisława Jakiela za uzyskaną pomoc i wsparcie w organizacji wyjazdu drużyn do Kolbuszowej i Sanoka.

Zarząd Ochotniczej Straży w Jabłonicy Polskiej pragnie złożyć rówież podziękowania Pani Ewie Wais, Kierownik GOPS w Haczowie za pomoc w uzyskaniu funduszy na transport oraz wyżywienie czterech drużyn na zawodach wojewódzkich w Kolbuszowej i Sanoku.