W niedzielę, 17 grudnia 2023 r., w Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Haczowie odbyło się Wigilijne Spotkanie Seniorów. Wydarzenie zgromadziło wiele osób starszych i samotnych z terenu Haczowa oraz przedstawicieli władz samorządowych, jednostek organizacyjnych, Szkoły, Przedszkola oraz Parafii.

Zebranych gości przywitała przewodnicząca KGW w Haczowie – Aleksandra Ekiert, następnie ksiądz Prałat Kazimierz Kaczor poprowadził modlitwę i poświęcił opłatki, którymi zebrani seniorzy łamali się życząc sobie nawzajem przede wszystkim zdrowia i siły. Podczas wspólnego posiłku panie z KGW oraz pracownicy GOPS w Haczowie serwowały tradycyjne wigilijne potrawy, wśród których nie zabrakło barszczu, pierogów, gołąbków czy kompotu z suszu.

Czas wigilii uświetniły występy oraz koncerty Orkiestry Dętej „Hejnał” z Haczowa, przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego i Ochronki Św. Józefa w Haczowie, Chóru „Kamerton” ze Szkoły Podstawowej, Zespołu „Haczowianie” oraz wspólne kolędowanie z członkami Zespołu.

To niecodzienne wydarzenie odbyło się z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich w Haczowie, przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury i Wypoczynku.