W niedzielę, 30 czerwca odbył się „VI Bieg im. Lotnej Kompani Szturmowej por. Stanisława Maczka oraz Haczowskich Bohaterów walk o Niepodległość Polski 1918-1921”oraz marsz, który zgromadził ponad stu zawodników. Pomimo dużego upału podjęli oni rywalizacje na asfaltowej trasie liczącej 12 i 11,5 km.

Bieg poprzedzony był biegiem dla najmłodszych o godzinie 13.00 na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej w Haczowie. 200 młodych zawodników podzielonych na cztery kategorie wiekowe z prawdziwym duchem rywalizacji walczyło o podium. Na mecie wszystkie dzieci, oprócz medalu, otrzymały super nagrody – pluszaki i piłki. Najlepsi z każdej kategorii stanęli na podium i z rąk Wójta Gminy Haczów otrzymali nagrody dodatkowe. Na zakończenie odbył się bieg rodzinny na 400m, w którym wzięli udział wszyscy chętni zgromadzeni na boisku.

O 15.00 wystartowali dorośli, dopingowani przez mieszkańców pokonali trasę wiodącą ulicami Haczowa. Start i meta zlokalizowane były w Parku Dworskim.

W tym roku stanęli na podium:

„Bieg Lotnej”

Kobiety kategoria OPEN

1.Marta Prajzner
2.Patrycja Zych
3.Paulina Szurlej

mężczyźni:

1.Łukasz Jaumień
2.Lucjan Rec
3.Krzysztof Lubomski

W kategoriach wiekowych:

kobiety do 35 lat

1.Iwona Osiowa
2.Patrycja Kielar-Miezin
3.Marta Fuksa

kobiety do 50 lat

1.Agata Rępalska
2.Renata Pelc
3.Monika Iliasz

kobiety 50+

1.Anita Folta

mężczyźni do 35 lat

1.Sławomir Mucha
2.Bartosz Smolik
3.Robert Wilczak

mężczyźni do 50 lat

1.Piotr Woźniak
2.Jakub Hejnar
3.Tomasz Łaski

mężczyźni 50+

1.Tomasz Rachwalski
2.Mariusz Mateja
3.Ryszard Wojtoń

Trasa 11,5 km Nordic Walking

kobiety

1.Jolanta Wiktor
2.Beata Inglot
3.Krystyna Styga

mężczyźni

1.Radosław Niepokój
2.Robert Janocha
3.Marek Rępalski

Najlepsi z Gminy Haczów

kobiety:

1.Paulina Szurlej
2.Iwona Osiowa
3.Marta Fuksa

Mężczyźni

1.Piotr Woźniak
2.Bartłomiej Szyszlak
3.Gracjan Ekiert

Wszyscy zawodnicy po dotarciu na metę otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi zostali nagrodzeni statuetkami wykonanymi przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Haczowie i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez lokalnych sponsorów. Nagrody wręczali Poseł na Sejm RP Piotr Uruski, Wójt Gminy Haczów Stanisław Jakiel oraz Sekretarz Gminy Piotr Rostek.

Po zakończeniu dekoracji odbyło się losowanie super nagród wśród wszystkich uczestników biegu. Przy odrobinie szczęścia można było otrzymać voucher do strefy wellnes w Dworze Kombornia, voucher do pijalni czekolady w Korczynie, bon do sklepu Martes, garnki, lot szybowcem, bon na masaż relaksacyjny, zegar, koc, leżak, obraz, żelazko, grill, poduszki turystyczne, śpiwór, kosmetyki naturalne SYLVECO, węże ogrodowe, stojak na wąż ogrodowy, kask rowerowy, krzesło obrotowe czy piękne meble łazienkowe.

Nad bezpieczeństwem uczestników, dostarczeniem wody i wsparciem w postaci kurtyn wodnych czuwali strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Haczowa oraz Malinówki. Harcerze z Drużyn „Płomyki” z Haczowa i „Białe Kruki” ze Wzdowa czuwali nad przebiegiem konkurencji dla dzieci, wręczali nagrody najmłodszym, dekorowali uczestników medalami oraz podawali spragnionym wodę na trasie i na mecie biegu.
W Parku Dworskim czekało na uczestników i mieszkańców wiele atrakcji, m.in. pokaz sprzętu wojskowego przywiezionego przez 35. Batalion Lekkiej Piechoty Sanok 54 Kompania Lekkiej Piechoty, 5 Batalion Strzelców Podhalańskich, a przedstawiciele Wojskowego Centrum Rekrutacji w Sanoku zachęcali młodzież do wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego. Od Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Haczów można było zakupić regionalne pyszności, Warsztat Terapii Zajęciowej w Haczowie również proponował piękne rękodzieła wykonane przez uczestników Warsztatu, można było zjeść pyszne lody i napić się napoi chłodzących.
Atrakcją dla dzieci był Festiwal kolorów przed budynkiem haczowskiego dworu, wszyscy mogli wysłuchać i zabawić się podczas wspaniałego koncertu zespołu Fajer Music Band, a na koniec uczestnicy przemaszerowali przy śpiewie Zespołu Haczowianie nad rzekę Wisłok gdzie przy wsparciu OSP w Haczowie odbyło się tradycyjne rzucanie wianków uplecionych przez Koła Gospodyń Wiejskich z gminy.
Organizatorami wydarzenia byli Wójt Gminy Haczów, GOKiW, Gminna Biblioteka Publiczna, Warsztat Terapii Zajęciowej PSONI w Haczowie, Stowarzyszenie LGD Ziemia Brzozowska.

Patroni medialni:

Telewizja Rzeszów, portal Teraz Krosno

Fundatorzy nagród


bannerl

bannerr

Zdjęcia Edyta Parysz