plaka-lotna-2023v2

W niedzielę, 2 lipca Haczów ponownie zgromadził sportowców i fanów muzyki nawet z centralnej Polski. Mimo kapryśnej pogody w „V Biegu im. Lotnej Kompani Szturmowej por. Stanisława Maczka oraz Haczowskich Bohaterów walk o Niepodległość Polski 1918-1921”, marszu oraz Biegu „Piątka Wyżykowskiego” wzięło udział wielu biegaczy i zawodników Nordic Walking.

O godzinie 11.00 na stadionie LKS swoje rywalizacje w bieganiu rozpoczęły dzieci. 200 młodych zawodników podzielonych na cztery kategorie wiekowe z prawdziwym duchem rywalizacji walczyły o podium. Wszystkie dzieci, oprócz zasłużonego medalu, otrzymały super nagrody – pluszaki i piłki ufundowane przez Fundację PGE i firmę DrogBud. Najlepsi z każdej kategorii zostali uhonorowani na podium nagrodami, które wręczył Poseł na Sejm RP Adam Śnieżek i Wójt Gminy Haczów Stanisław Jakiel.

O 13.00 wystartowali dorośli, którzy dopingowani przez mieszkańców wykonali rundę honorową ulicami Haczowa. Na starcie, na stadionie stanęło ponad 150 zawodników, którzy swój bieg kończyli na mecie zlokalizowanej w Parku dworskim, gdzie rozbrzmiewała muzyka zapowiadająca imprezę „Lato w Haczowie”. Trasa biegu i marszu prowadziła drogami polnymi, szutrowymi i ciężkimi w tym roku do pokonania leśnymi ścieżkami.

W tym roku na podium stanęli:

„Bieg Lotnej”

kobiety kategoria OPEN:
1.Katarzyna Albrycht
2.Marta Pratzner
3.Paulina Szurlej
 

mężczyźni:
1.Dominik Kijowski
2.Hubert Wierdak
3.Paweł Dybek
 


kobiety do 35 lat:
1.Natalia Gonet
2.Paulina Lis
3.Patrycja Szul
 

kobiety do 50 lat:
1.Monika Banasik
2.Agata Rępalska
3.Joanna Wierdak
 

kobiety 50+:
1.Bogusława Macek
2.Anita Folta
 

mężczyźni do 35 lat:
1.Mikołaj Romankiewicz
2.Mateusz Pełdiak
3.Maciej Bożek
 

mężczyźni do 50 lat:
1.Grzegorz Słowik
2.Bogdan Zmitrowicz
3.Zbigniew Kąkol
 

mężczyźni 50+:
1.Mariusz Mateja
2.Józef Rojek
3.Tomasz Rachwalski
 

Bieg Piątka Wyżykowskiego

kobiety:
1.Magdalena Łaczak
2.Aneta Klocek
3.Monika Ilasz
 

mężczyźni:
1.Mateusz Błaż
2.Kacper Bujdasz
3.Hubert Prajsnar
 

Trasa 6 km Nordic Walking

kobiety:
1.Justyna Terlecka
2.Agnieszka Galica – Niepokój
3.Anna Wielosik

mężczyźni:
1.Radosław Niepokój
2.Robert Janocha
3.Marek Rępalski
 

Nagrodę specjalna ufundowaną przez Doktora Jerzego Kuczmę i Gabinety Lekarskie Holimed dla najlepszego biegacza i biegaczki z gminy Haczów wywalczyli: Paulina Szurlej i Piotr Woźniak.

Wszyscy zawodnicy po dotarciu na metę otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie Nadleśnictwo Dukla, a najlepsi zostali nagrodzeni statuetkami wykonanymi przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Haczowie i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez lokalnych sponsorów. Nagrody wręczali zaproszeni na wydarzenie Poseł na Sejm RP Piotr Uruski, Przewodniczący Rady Gminy Piotr Tasz oraz Wójt Gminy.

Nad bezpieczeństwem uczestników, dostarczeniem wody i wsparciem w postaci kurtyn wodnych czuwali strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Haczowa oraz Malinówki. Harcerze z Drużyn „Płomyki” z Haczowa i „Białe Kruki” ze Wzdowa czuwali nad przebiegiem konkurencji dla dzieci, wręczali nagrody najmłodszym, dekorowali uczestników medalami oraz podawali spragnionym wodę na trasie i na mecie biegu. Zgromadzeni na wydarzeniu mogli uczestniczyć w pokazie sprzętu wojskowego przywiezionego przez 35. Batalion Lekkiej Piechoty Sanok 54 Kompania Lekkiej Piechoty, 5 Batalion Strzelców Podhalańskich, a przedstawiciele Wojskowego Centrum Rekrutacji w Sanoku zachęcali młodzież do wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego.

Uczestnicy biegu oraz wszyscy zgromadzeni na terenie parku mogli tego dnia skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Haczowie związanych z impreza „Lato w Haczowie”. Były to m.in. występ Zespołu mażoretek Aria, koncert Orkiestry Dętej „Hejnał”, występy zespołów dziecięcych działających przy GOKiW, koncert zespołu „Kolorowe Gitary” oraz koncert gwiazdy wieczoru jaką był Sławomir.

Sponsorami biegów byli:

 

Więcej zdjęć na stronie FB wydarzenia: https://www.facebook.com/profile.php?id=100027129291985