Kocham mocno babcię, dziadka – to nie żart moi mili
Dzisiaj im życzenia składam, by 100 latek jeszcze żyli”.

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków.

To dobra okazja, by przypomnieć sobie o osobach, którym często zawdzięczamy większość rozkoszy dzieciństwa. Przecież wnuczęta to dla nich największy skarb i radość. U babci i dziadka zawsze jest przyjemnie, ciepło i miło.

Dla dziadków zawsze jesteśmy najważniejsi.

Szanujemy ich za cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć, miłość i ogromne doświadczenie życiowe. W Przedszkolu Samorządowym w Haczowie zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych.

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. W dniach 19 i 20 stycznia 2023 r. przedszkolaki przygotowały wspaniałą imprezę. Babcie i towarzyszący im dziadkowie zjawili się punktualnie. Usiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu. Na wstępie Pani Dyrektor przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami wygłaszając krótkie przemówienie. Składała, w imieniu swoim, pracowników i dzieci, życzenia przybyłym gościom.

W pięknie udekorowanej sali dzieci przygotowały wspaniały program artystyczny. Przedszkolaki recytowały wiersze, radośnie śpiewali piosenki i tańczyli. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a zaproszeni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Kończąc część artystyczną, wszystkie wnuczęta wspólnie zaśpiewały „Sto lat”.

Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki. Frekwencja, jak co roku dopisała. Rodzice przygotowali na tę uroczystość smakowite ciasta, jak również kawy, herbaty. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, własnoręcznie przygotowanymi. Były to piękne laurki z życzeniami, kwiatki oraz buziaczki. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami tej imprezy. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia i wdzięczność za trud włożony w ich wychowanie. Babcie i Dziadkowie nie żałowali pochwał dla swoich wnuków, a panie wychowawczynie zgodnie orzekły, że Dziadkowie i Babcie są „najmilszymi” odbiorcami „sztuki” dziecięcej. Wzruszenie oraz uśmiech na twarzach wszystkich gościły podczas całej uroczystości. Zaproszeni goście opuszczali nasze przedszkole z wielkim zadowoleniem i serdecznymi podziękowaniami za wszystko.