Warsztaty piernikowe zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Haczowie wprowadziły uczestników w iście świąteczny nastrój już ponad tydzień temu. Warsztaty zorganizowano dla dzieci
w wieku od 6 lat i ich opiekunów - pomocną dłonią w przygotowywaniu pierników służyli rodzice lub dziadkowie. Spotkania odbywały się w GOKiW w Haczowie oraz w Domu Ludowym w Jabłonicy Polskiej i we Wzdowie, gdzie w przygotowanie warsztatów zaangażowały się Panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

Okazało się, że pieczenie i zdobienie pierników to fantastyczna zabawa.

W trakcie zajęć uczestnicy otrzymali gotowe ciasto, dzieci z ogromnym zaangażowaniem ugniatały i wałkowały ciasto oraz wykrawały najróżniejsze kształty. Gdy pierniki były już wypieczone nastąpiła ta najbardziej lubiana część warsztatów, mianowicie dekorowanie lukrem przeróżnych kształtów.

Podczas warsztatów powstało mnóstwo przepięknych pierników, część została zjedzona na miejscu , resztę każdy z uczestnik zabrał do domu.

Dekorowanie pierników jest piękną tradycją, pozwala tworzyć niepowtarzalną atmosferę i piękne kreacje, które można zawiesić na choince, podarować komuś bliskiemu lub po prostu …. zjeść.

Renata Czerwińska