W niedzielę, 20 sierpnia 2023 r. w zespole dworsko-parkowym w Haczowie odbył się Piknik Wakacyjny organizowany przez Wójta Gminy Haczów i Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Haczowie.

Gorące, słoneczne niedzielne popołudnie zgromadziło całe rodziny, które mogły skorzystać z różnego rodzaju atrakcji. Dla najmłodszych przygotowana została darmowa strefa rekreacyjna z urządzeniami dmuchanymi, sfinansowana z gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, przeciwdziałania narkomanii i innym uzależnieniom. Ponadto uczestnicy imprezy mogli skorzystać z przejażdżek konnych, obficie zaopatrzonej gastronomii, lodów i przekąsek.

Aktywne popołudnie przerodziło się w artystyczny wieczór, który zapoczątkował zespół muzyczny MYTHOS, witając się z haczowską publicznością gorącymi greckimi rytmami i zapraszając nie tylko do wysłuchania utworów ale również do zatańczenia, doskonale wszystkim znanych greckich tańców.

Choć ciężko było zmobilizować ochotników do zajęcia miejsca na „parkiecie”, to widać było, że niejednemu uczestnikowi zasiadającemu na widowni nieśmiało, w rytm muzyki skakała nóżka.
Następnie próbę roztańczenia haczowskiej publiczności podjął zespół SANTANOS, który prowadził zabawę taneczną do godziny 24.00, grając covery znanych polskich przebojów muzyki rozrywkowej.

Podsumowując, było to bardzo udane popołudnie, w trakcie którego każdy mógł znaleźć odpowiednią dla siebie aktywność, spędzić miło czas w rodzinnym gronie i skorzystać z kolejnej letniej propozycji z oferty Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Haczowie.

Krzysztof Błaż
Koordynator ds. Kultury
w GOKiW w Haczowie

Zdjęcia: archiwum GOKiW