PIKNIK RODZINNY 2024

W niedzielę, 16 czerwca 2024 r. w zespole dworsko-parkowym w Haczowie Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Haczowie zorganizował Piknik Rodzinny.

Niedzielne popołudnie, mimo kapryśnej pogody zgromadziło wiele rodzin z dziećmi, które mogły skorzystać z różnego rodzaju atrakcji. Dla najmłodszych przygotowana została darmowa strefa rekreacyjna z urządzeniami dmuchanymi, sfinansowana dzięki środkom z gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, przeciwdziałania narkomanii i innym uzależnieniom. Ponadto uczestnicy imprezy mogli skorzystać również z obficie zaopatrzonej gastronomii, lodów i przekąsek czy zakupić gadżet na stoisku z zabawkami.

Bardzo widowiskową częścią Pikniku był FESTIWAL KOLORÓW, czyli bitwa na kolorowe proszki, która dała mnóstwo frajdy wszystkim uczestnikom. Mimo, że wszyscy byli kolorowi od stóp do głów, to nie stanowiło to problemu, bo kolorowe proszki były bezpieczne zarówno dla skóry jak i ubrań dzieci biorących udział w zabawie.

Nie zapomnieliśmy również o kibicach Reprezentacji Polski, którzy z niecierpliwością patrzyli na zegarek przed pierwszym gwizdkiem Polaków na Euro. Przygotowaliśmy spontanicznie wspólną strefę kibica, gdzie na bieżąco można było śledzić przebieg meczu, łącząc przyjemne z pożytecznym.

Podsumowując, było to bardzo udane popołudnie, w trakcie którego każdy mógł znaleźć odpowiednią dla siebie aktywność, spędzić miło czas w rodzinnym gronie, w oderwaniu od urządzeń elektronicznych i mediów społecznościowych. Cieszymy się, że wiele rodzin skorzystało z kolejnej plenerowej propozycji z oferty Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Haczowie.

Krzysztof Błaż
Koordynator ds. Kultury
w GOKiW w Haczowie
Zdjęcia: archiwum GOKiW