Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

16 marca w Szkole Podstawowej w Trześniowie odbyły się Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Do zmagań z gminnych przystąpiło 20 uczniów z poszczególnych szkół, wyłonionych podczas eliminacji szkolnych. W pierwszej grupie wiekowej (klasy I – IV) byli to: Damian Fil ze Szkoły Podstawowej w Haczowie, Kornelia Rachwał i Mikołaj Matusz z Jabłonicy Polskiej, Marcelina Madej i Nikodem Władyka z Jasionowa, Filip Wojtowicz i Justyna Owoc z Malinówki oraz Igor Kopczyk i Szymon Fiołek ze Wzdowa. Z II grupy wiekowej (klasy V – VIII) szkoły reprezentowali: Kacper Kaczor i Wiktor Dąbrowski z Haczowa, Wiktoria Kwolek z Jabłonicy Polskiej, Bartosz Adam i Jakub Bogaczewicz z Jasionowa, Bartosz Szuba i Jakub Szuba z Malinówki, Estera Prugar i Zuzanna Madej z Trześniowa oraz Bartosz Wojtoń i Marcel Krynicki ze Wzdowa.

Turniej składał się z dwóch etapów, testu pisemnego z wiedzy ogólnej na temat pożarnictwa, złożonego z 20 pytań i odpowiedzi ustnej, podczas której troje uczestników z każdej grupy, którzy zdobyli największą ilość pkt. odpowiadało na 3 pytania.

Po zaciętej walce z dogrywkami jury w składzie: kpt. Maciej Białas, mł. Bryg. Marek Kołodziej oraz Komendant Gminny Dh Edward Rozenbajgier wyłoniło zwycięzców.

I grupa wiekowa:

  • I miejsce: Mikołaj Matusz
  • II miejsce: Kornelia Rachwał
  • III miejsce: Justyna Owoc

II grupa wiekowa:

  • I miejsce: Kacper Kaczor
  • II miejsce: Wiktoria Kwolek
  • III miejsce: Wiktor Dąbrowski.

W przerwie między częścią pisemną i ustną uczestnicy mieli okazję zapoznać się ze wyposażeniem wozu strażackiego Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Trześniowa.

Nagrody dla uczestników turnieju ufundował obecny na konkursie Wójt Gminy Haczów Stanisław Jakiel. Wójt wręczył wszystkim uczestnikom dyplomy i nagrody gratulując i zachęcając do udziału w podobnych zmaganiach organizowanych w gminie.

Gratulujemy wszystkim uczniom ogromnej wiedzy i osiągniętych wyników, a zwycięzcom życzymy powodzenia na szczeblu powiatowym.