Nagrody Wójta Gminy Haczów dla najzdolniejszych uczniów.

19 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Wójta Gminy Haczów za szczególne osiągnięcia w nauce, sporcie, twórczości i działalności artystycznej w roku szkolnym 2023/2024. W tym roku uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej w Haczowie, gdzie pięknym występem artystycznym pod hasłem „Każdy koniec drogi jest początkiem nowej podróży” pod przewodnictwem Pana Kleksa, uczniowie zabrali zaproszonych dyrektorów szkół wraz z najzdolniejszymi uczniami w krainę marzeń.

Najlepsi uczniowie zostali uhonorowani przez kolegów z Haczowa złotymi medalami „Najlepszy uczeń 2024”, dyrektorzy „Skarb nie dyrektor”, a Pan Wójt „Skarb nie Wójt” oraz biletami do krainy marzeń.

Wójt Gminy Haczów Stanisław Jakiel wraz z Dyrektor Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych Gminy Haczów Grażyną Wdowiarz złożyli na ręce dyrektorów podziękowania wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty za cały rok ciężkiej pracy.

Najważniejszą częścią uroczystości było wręczenie gratulacji i nagród rzeczowych najzdolniejszej i ambitnej młodzieży, wyróżniającej się bardzo wysokimi wynikami w nauce, wzorowym zachowaniem oraz szczególnymi osiągnięciami w olimpiadach i konkursach związanych z zainteresowaniami uczniów.

Wśród najlepszych, którzy dumnie reprezentowali poszczególne szkoły działające na terenie gminy znaleźli się: Kamila Kopczyk i Michalina Wulw ze Szkoły Podstawowej w Haczowie, Anna Rymar z Jabłonicy Polskiej, Wojciech Glazar z Jasionowa, Karolina Borkowska ze Szkoły w Trześniowie oraz Aleksandra Zdybek reprezentująca Szkołę Podstawową we Wzdowie.

Poza indywidualnymi nagrodami Wójt Gminy wręczył czeki o wartości 1.500 zł. dla klas, które zdobyły tytuł „Najlepszej Klasy” w roku szkolnym 2023/2024. Otrzymana nagroda pieniężna, którą odebrali przewodniczący wzorowych klas z pewnością umożliwi uczniom wspólne, atrakcyjne spędzenie czasu. W tym roku klasy IV i V okazały się najlepsze. Na podium stanęli czwartoklasiści ze szkół w Trześniowie, Jasionowie i Wzdowie i piątoklasiści z Haczowa, Jabłonicy Polskiej i Malinówki.