Lato w Haczowie 2024

W niedzielne popołudnie, 7 lipca o godzinie 14.30, w zespole parkowo dworskim w Haczowie wystartowała nasza coroczna największa impreza plenerowa – „Lato w Haczowie” organizowana przez Gminę Haczów i Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Haczowie.

Wydarzenie rozpoczęło się muzycznymi zabawami dla dzieci, prowadzonymi przez animatorkę. Dzieci aktywnie spędziły czas, bawiąc się przy użyciu chusty animacyjnej, piłeczek czy liny do przeciągania. Do wspólnej rozrywki dołączyli też rodzice, budząc spore uśmiechy na twarzach dzieciaków.

Następnie na scenie zaprezentowały się zespoły działające na co dzień przy Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Haczowie.

Najpierw na scenie swoje talenty pokazał Dziecięcy Zespół Taneczny, trenujący pod opieką instruktora Pawła Kuligi. Później z koncertem instrumentalnym wystąpiła Orkiestra Dęta „Hejnał” pod batutą Szymona Kielara. Przy akompaniamencie orkiestry, piękne układy taneczne przedstawiły dwie grupy mażoretek ARIA, przygotowane przez instruktor Paulinę Baran.

Po występach naszych lokalnych grup artystycznych na scenie zawitał zespół „Kolorowe Gitary”, który zagrał największe przeboje Czerwonych Gitar. Zespół wprowadził coraz liczniej gromadzącą się publiczność w imprezowy nastrój, potęgując napięcie przed mającą pojawić się zaraz gwiazdą wieczoru.

Gorącej atmosfery nie dała rady ugasić nawet ulewa, która przeszła nad parkiem w Haczowie.

Zespół Łzy pojawił się na scenie kilka minut po godzinie 19.00, gromadząc rzeszę fanów. Muzycy zagrali z olbrzymią energią, prezentując zarówno nowe utwory, jak i stare przeboje, na które szczególnie czekała publiczność. Łzy zagrały fantastyczny koncert, który na długo zapadnie w pamięci mieszkańcom Gminy Haczów. Bardzo dobrą zabawę kontynuował DJ NONAME, trafiając w gusta muzyczne młodzieży. Warto zauważyć świetne zachowanie młodych ludzi, którzy do końca imprezy nie opuszczali parkietu, rewelacyjnie się bawili, a po zakończeniu imprezy spokojnie rozeszli się i wrócili do swoich domów.
Oprócz atrakcji artystycznych w parku dostępne były dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci, bardzo dobra gastronomia „u Orłosia”, stoiska z własnymi wyrobami i zabawki.

Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwała ochrona, ratownicy medyczni i strażacy z OSP w Haczowie.

Krzysztof Błaż
Koordynator ds. Kultury
w GOKiW w Haczowie

Zdjęcia: archiwum GOKiW