JAN PAWEŁ II PIELGRZYMEM POKOJU

W Szkole Podstawowej w Jabłonicy Polskiej realizowany był projekt pod hasłem „Jan Paweł II Pielgrzymem Pokoju”. Jego głównym celem było przybliżenie uczniom postaci naszego wielkiego Papieża Polaka, Jego życia, twórczości, drogi do kapłaństwa oraz pontyfikatu.

W ramach projektu 18 maja 2023 r. został zorganizowany konkurs wiedzy o Janie Pawle II dla klas IV – VII. 6 czerwca 2023 r. odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca postać św. Jana Pawła II pt. „Droga do świętości”. Wzięli w niej udział uczniowie klas IV – VIII oraz schola parafialna. Był podsumowaniem całego projektu. Uroczystość przebiegła w atmosferze pełnej powagi, refleksji i wzruszeń. Jan Paweł II odszedł 2 kwietnia 2005 r., jednak nieustannie pozostaje z nami w swoich encyklikach, homiliach, nagraniach, książkach oraz sercach. Był to wielki Papież, zawsze rozmodlony, otwarty na problemy drugiego człowieka. Kochał Boga i Ojczyznę. Święty Jan Paweł II jest bez wątpienia autorytetem dla Polaków oraz ludzi na całym świecie. W akademii oprócz nauczycieli i uczniów uczestniczyli także zaproszeni goście.

Organizatorem uroczystości była p. Edyta Rachwał we współpracy z nauczycielami: p. A. Górecką, M. Matusz i p. B. Szafran.

Edyta Rachwał