Dnia 21.01.2024 r. w Domu Ludowym w Malinówce odbył się już III Integracyjny Koncert Kolęd, który zainicjowała pani Dyrektor Iwona Pelczarska opracowując słowno-muzyczny scenariusz spektaklu . Koncert ten miał nie tylko połączyć całą społeczność szkolną, ale również i lokalną.

Motywem przewodnim całego spektaklu było „oczekiwanie” na Zbawiciela, na jego przyjście na ten świat. W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie klas 0-IV ze Szkoły Podstawowej w Malinówce, którzy odegrali pięknie swoje role wcielając się w pastuszków, zatańczyli cudowne tańce a także wcielili się w Świętą Rodzinę. Cały spektakl został okraszony pięknymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu szkolnego koła wokalnego prowadzonego przez panią Anetę Opalińską. Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Malinówce również wystąpili na scenie prezentując piękne kolędy i pastorałki.

Dużym zaangażowaniem wykazała się również Rada Rodziców z przewodniczą panią Agnieszką Wawrzkowicz, która wraz z trójkami klasowymi włączyła się w realizację projektu przygotowując piękną, bajeczną dekorację nawiązującą do treści całego Koncertu. Barwna kolęda, z którą przybyli rodzice nawiązywała do dawnych tradycji, kiedy to chodziło się od domu do domu przedstawiając czas oczekiwania na Jezusa. Można było zobaczyć barwny korowód cyganek, Żyda, turonia a także orszak Trzech Króli. Rodzice również dołączyli do wspólnego kolędowania.

Na zakończenie spektaklu pani Dyrektor Iwona Pelczarska złożyła wszystkim przybyłym gościom noworoczne życzenia, dziękując również za wielkie zaangażowanie całej społeczności w ten niezwykły, a jakże urokliwy projekt .

Klimat tego wydarzenia został zatrzymany w kadrze dzięki fotorelacji P. Daniela Szmyda i P. Marzeny Macyk.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich osób biorących udział w przygotowaniach do III Integracyjnego Koncertu Kolęd można było przeżyć cudowne chwile, spędzone w bardzo miłej atmosferze. Po Koncercie przybyli goście zostali zaproszeniu na skromny poczęstunek, który przygotowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Malinówce.