II Przegląd kolęd i pastorałek w Haczowie

29 stycznia 2023 roku w Gminnym Ośrodki Kultury i Wypoczynku w Haczowie odbył się II Przegląd kolęd i pastorałek zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Haczowie. Do udziału w konkursie zgłosiły się dzieci z klas I – VIII, reprezentując pięć miejscowości naszej gminy. Licznie zgromadzona publiczność, wśród której znaleźli się nauczyciele i dyrektorzy szkół wysłuchali przepięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci. Jury w składzie Iwona Tylka, Marta Sobota, Barbara Szafran, Marzena Macyk oraz ks. Adam Jakielaszek oceniając dobór repertuaru oraz wykonanie przyznała następujące miejsca:

W grupie klas I – IV

I – miejsce
Lilianna Prajzner za wykonanie utworu „W drodze do stajenki”

II – miejsce
Lilianna Pernal za wykonanie kolędy „Gore gwiazda Jezusowi”
Zuzanna Tesznar za wykonanie pastorałki „Grajmy Panu”

III – miejsce
Zofia Bilska za wykonanie utworu „Mroźna cisza”
Natalia Guzik za utwór „Dobry wieczór” w języku Ukraińskim
Małgorzata Śnieżek za kolędę „Zaśnij Dziecino”

oraz wyróżnienie dla
Kamili Stach za wykonanie kolędy „Cicha noc”

W grupie V – VIII

I – miejsce
Julia Tesznar za wykonanie pastorałki „Bóg narodził się”

II – miejsce
Rozalia Szurlej za wykonanie „Nie było miejsca dla ciebie”

III – miejsce
Milena Szmyd za wykonanie utworu „Noel”

oraz wyróżnienie dla
Wiktorii Żarów za „Mario czy ty wiesz?”

Podczas konkursu usłyszeliśmy również Liliannę Wojtoń, Zuzannę Czapor, Marcelinę Najdecką, Kaję Kołodziejczyk, Aleksandrę i Maję Gruszkę, Marcelinę Madej, Laurę Szczepek, Kacpra Ziemiańskiego, Ninę Zajchowską, Kornelię Rachwał, Oliwię Marańską oraz Karola Adamczaka. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

W przerwie zgromadzeni widzowie mogli posłuchać koncertu w wykonaniu zespołu „Haczowianie”. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz mogły wybrać sobie nagrodę spośród nagród ufundowanych przez Wójta Gminy Haczów oraz Koło Gospodyń Wiejskich.