O sukcesie nieznającym granicy wieku i tradycji łączącej pokolenia

Niechaj narodowie wżdy postronni znają,
iż trześniowianie nie gęsi,
lecz swój język mają
i nie byle co gadają.

Z dumą i wielką radością informujemy, że jury VIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NA GADKĘ doceniło pracę uczennicy kl. 8 SP w Trześniowie – Julii Jurasz i jej prababci – Pani Janiny Tabisz, kwalifikując nagranie pt. „Gadajcie, jak dawniej we wsi pracowano” do finału, który odbędzie się 28 kwietnia br. podczas uroczystego podsumowania konkursów Miesiąca Języka Ojczystego.

zdj%C4%99cie

Na uwagę zasługuje sędziwy wiek uczestniczki konkursu – Pani Janina we wrześniu ukończy 100 lat! Mimo tego dysponuje szeroką wiedzą na każdy temat. Jest żywym przykładem potwierdzającym słowa Kartezjusza, że „Nie wystarczy mieć sprawnego umysłu, trzeba go jeszcze dobrze używać”. Monolog na temat tego, jak dawniej we wsi pracowano, pozwolił nie tylko Pani Janinie powrócić do lat dzieciństwa i dorosłości. Dla jej wnuków i prawnuków oraz każdego ze słuchaczy gadki stał się oryginalną lekcją tradycji i historii, które mimo upływu lat nie tracą na wartości. Okazuje się, że rodzina była, jest i będzie łącznikiem z naszą przeszłością i mostem do naszej przyszłości.

W kategorii SENIOR z naszą szacowną trześniowianką rywalizować będą jeszcze dwie uczestniczki. Dlatego zwracamy się z prośbą o polubienie zarówno komentarza z nazwiskiem Janina Tabisz, jak również filmu na portalu Youtube:

Każdy głos oddany do 24 kwietnia 2023 r. się liczy!

Zachęcamy do obejrzenia efektu współpracy Julki i jej prababci i aktywnego włączenia się w akcję – lajki dla Pani Janiny 😊

Trzymamy kciuki i życzymy zwycięstwa w finale!
Małgorzata Knurek