Haczów

Zajęcia, które przeprowadziliśmy w tym rok miały nieco odmienny charakter, ponieważ były to warsztaty rękodzielnicze. Zauważyliśmy, że dzieci i młodzież bardzo chętnie bierze udział w zajęciach manualnych, a więc tym bardziej warto wykorzystać ich twórczy potencjał. Chcieliśmy zachęcić uczestników warsztatów do kontynuacji zanikających tradycji rękodzielniczych, zwłaszcza wśród młodego pokolenia dając im możliwość poznawania oraz nauki różnorodnych technik rękodzieła artystycznego.

Zaprosiliśmy Panią Renatę Józefczyk, mieszkankę Jabłonicy Polskiej, która specjalizuje się w rękodzielnictwie artystycznym i chętnie dzieli się swoimi zdolnościami prowadząc warsztaty i kursy szydełkowania, filcowania, zdobienia i modelingu.

Dzieci były bardzo zadowolone, chętnie słuchały i wykonywały polecenia Pani Renaty. Obiecały, że będą wykonywały ozdoby, aby zaprezentować je na kiermaszu organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Haczowie. Zajęcia odbywały się w drugim tygodniu ferii i trwały dwa dni.

W trzecim dniu, czyli 26 stycznia zorganizowaliśmy szkolenie z zakresu zdrowego odżywiania dzieci w wieku szkolnych oraz możliwościach reagowania i pomocy w sytuacjach kiedy w grupie znajduje się osoba (dziecko) zmagająca się z przewlekłym schorzeniem lub innymi niedomaganiami natury fizycznej i jest narażona na nierówne traktowanie.

Spotkanie przeprowadziła Pani mgr Elżbieta Rymar, dyplomowany dietetyk. Pani Elżbieta jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dietetyki (PTD) oraz Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych (PTNŻ).
Dziękujemy dzieciom za uczestnictwo, a Pani Renacie Józefczyk i Pani Elżbiecie Rymar za poświęcony czas i za profesjonalne przeprowadzenie warsztatów i szkoleń. Obie Panie są bardzo życzliwie nastawione do współpracy i wnoszą ciepło, radość i miłą atmosferę na wszystkich spotkaniach w Bibliotece.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy do Pani Aleksandry Ekiert, przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Haczowie, która nie zapomina o Bibliotece i zachęca dzieci do udziału w wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę.

Ferie z szydełkiem w bibliotece w Jasionowie

Podczas ferii zimowych w bibliotece w Jasionowie zostały zorganizowane warsztaty rękodzieła – szydełkowanie.
Dzieci z zapałem i zaangażowaniem przystąpiły do nauki i chociaż nie jest to takie proste, to wszystkie pięknie opanowały podstawowe sploty.
Dziękujemy Pani Basi Maderze za poświęcony czas i przekazane umiejętności i mamy nadzieję na kolejne spotkania.

Dyrektor GBP w Haczowie wraz z pracownikami