Zespół dworski został wybudowany przez Rafała Kołłątaja – brata Hugona. Znajduje się na szlaku architektury drewnianej województwa podkarpackiego.

W skład zespołu wchodzą:

modrzewiowy dwór

z 1860r.na kamiennym podmurowaniu, pokryty gontem, konstrukcji zrębowej z trzema gankami, ściany obite gontem w tzw. rybią łuskę i spichlerz z I połowy XIX wieku. W 1996 roku dwór został częściowo zniszczony przez pożar. W 1997 roku został wstępnie zabezpieczony. zrekonstruowany i odrestaurowany.

oficyna (rządcówka)

- czas powstania 1875-1899 r.

drewniany spichlerz

- czas powstania 1800-1825 r.

murowana owczarnia

- czas powstania 1800-1850 r., obecnie przekształcona na stajnię;

park krajobrazowy

z II poł. XVIII w., w którego wschodniej części ulokowane były dwa stawy. W parku m.in. rośnie okazały platan.

Po II wojnie światowej obiekty dworskie były użytkowane przez Państwowe Gospodarstwo Rolne. Obecnie znajdują się w rękach prywatnych i są zamieszkałe. Właściciele prowadzą gospodarstwo agroturystyczne oraz naukę jazdy konnej.